Страшо Темков – флејта и Сара Пројковска – пијано на отворањето на фестивалот „Аполонија Арт“ во Созопол

1 min read

На отворањето на овогодинешниот 39-ти фестивал „Аполонија Арт“ кој се одржува во Созопол – Бугарија, ќе настапата нашите реномирани уметници Страшо Темков – флејта и Сара Пројковкса – пијано.

На програмата се дела од Г. Коларовски, Ф. Пуланк, Ф. Амиров, Б. Барток, А. Пјацола.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

МНР: Изборот на компанијата во процесот на адаптација на салата „Борис Трајковски“ за ОБСЕ е целосно транспарентен и согласно процедурите

Следно

Фирма блиска до ДУИ победи на тендер за адаптација на салата „Борис Трајковски“, од МНР велат ја избрале најевтината понуда

Latest from Blog