СТРАШНИ СЦЕНИ ОД ТУРЦИЈА – автобус слета во езеро и потона, водата за миг ги потопи патниците (ВИДЕО)

1 min read

Автобус со седум патници заврши во брана во Турција, откако возачот изгубил контрола над возилото. Тројца луѓе се примени во болница, но не се во животна опасност, јави Би Би Си.

На видеото се гледа како автобусот се полни со вода, а патниците се обидуваат да се спасат од водената стихија.

Несреќата се случи во средата на пристаништето за траект Атабеј во источна Турција. Според локалните медиуми, мештаните веднаш дошле на помош, ги искршиле стаклата на возилото и извлекле неколку преплашени патници.

Противпожарната служба набрзо пристигнала на местото на настанот и спасила десет патници, објави „Daily Mail“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ковачавески и Донев телефонски разговарале за актуелните случувања во односите меѓу двете земји

Следно

САД и Франција не ја отфрлаат можноста за испраќање борбени авиони во Украина

Latest from Blog