Спасовски: Ја разбирам загриженоста на граѓаните, се работи за последните надежи на секое лице кое се бори со лошата болест

1 min read

рекламаОколу најавениот протест вечерва во 18 часот пред Влада, коментираше Оливер Спасовски во студиото на ТВ21 во летното издание на „Клик Плус“.

„Загриженоста на граѓаните и на секој од нас ја разбирам. Тука се последните надежи на секоја личност која се бори со оваа опака болест, и најмалку што очекува е да има на кого да се потпре, да има лекари на кои може да се потпре, и без разлика на тоа кој учествувал во ова, се нанесува сериозна штета на системот“, изјави Спасовски.

реклама

рекламаПретходно

Независната комисија утврди дека Јужноафриканската Република не испорачала оружје на Русија

Следно

Почина Крсте С. Џидров, еден од најзначајните македонски сценографи и архитект

Latest from Blog