Сортните коњи во скопската ЗОО отруени со брзоделувачки отров

1 min read

рекламаОд ЈУ Зоолошка градина на Град Скопје денеска потврдија дека официјалните резултати од обдукциските наоди покажуваат дека сортните коњи во ЗОО сепак се отруени со брзоделувачки отров.

„Резултатите од обдукцијата се доставени во МВР и во Агенцијата за храна и ветеринарство за понатамошно постапување. ЗОО Скопје поднесе и официјална кривична пријава, а по сторителот активно се трага и се проверуваат сите снимки од безбедносните камери.

реклама

Ваквиот срамен и кукавички чин силно го осудуваме и апелираме до МВР и Обвинителството да постапат што е можно побрзо со цел санкционирање на сторителот“, велат од таму.

рекламаПретходно

Летонија без Порзингис на СП?

Следно

Се урна авион во Србија, загина пилотот

Latest from Blog