Се урна авион во Србија, загина пилотот

1 min read

БЕЛГРАД (АА) – Во Батајница, Србија, се урна авион со кој управувал сопственикот на леталото, а неговото тело е пронајдено во поле со пченка, пренесува Анадолу.

Како што наведуваат српските медиуми, авионот полетал од аеродромот „13 Мај“, но потоа паднал во поле и се запалил.

Се додава дека пилотот полетал затоа што сакал да провери нешто на авионот, но набрзо јавил дека не му работат командите.

Уривањето на малиот авион во близина на клучката кај Батајница е пријавено во полиција околу пладне.

По падот на авионот, од полето со пченка се проширил чад, а полицијата се упатила кон локацијата да изврши увид, јавуваат локалните медиуми.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.

Претходно

Сортните коњи во скопската ЗОО отруени со брзоделувачки отров

Следно

Шефот на Меѓувладинот панел за климатски промени: „Периодот за дејствување е до 2030 година“

Latest from Blog