Сончево со умерена облачност – температурите до 30 степени

1 min read

реклама

Сончево со мала, а претежно во северните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен долж Повардарието (каде на места ќе има брзина и над 60 км/час). Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 16, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне 27 степени.

реклама

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време со свежи утра и со повремена умерена облачност. Утре и во понеделник ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во четврток и петок ќе има делумно зголемување на облачноста и услови за краткотраен локален дожд.

реклама

Претходно

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Следно

Украина бара соработка во одбранбеното производство со светските компании, понуди специјални услови

Latest from Blog