Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери.

Штета што институциите на Македонија не покажуваат интерес за сето ова и се сè потпира на ентузијазмот на неколкумина.По смена на власта, ќе биде дадена огромна поддршка за заштита и зачувување на она што претставува национално благо и дел од нашата култура и историја-истакна Мицкоски.

 

 

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.