СОНЧЕВ БОЖИЌ Температурите во земјава денеска до 16 степени

1 min read

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините ќе има појава на магла или ниска облачност, кои во текот на денот ќе се намалат. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла или ниска облачност, кои во текот на денот ќе се намалат и ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 12 степени.

Во недела и во понеделник претпладне ќе се задржи стабилно време, по котлините со појава на магла или ниска облачност со променлив интензитет. Кон крајот на денот, во текот на ноќта и во вторник ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој од вторник попладне ќе го промени правецот во северен.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кевин Мекарти од 15. обид избран за спикер на Претставничкиот дом

Следно

Ранетите момчиња во добра состојба, прекинати протестите и блокадата на патот Урошевац-Штрпце

Latest from Blog