Скопјанка касната од куче во Кисела Вода

1 min read

Во текот на вчерашниот ден пристигнала пријава за напад од куче во Кисела Вода.

– На 01.02.2023 во 15.20 часот во Полициската станица Кисела Вода, И.М.(29) од Скопје пријавила дека на ул.„Козјак“ била касната од куче скитник, информира МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

„Зимска вежба 2023“, најобемната воена вежба во историјата на Туркије

Следно

Сојлу: Некои западни држави се обидуваат да го уништат туризмот во Турција

Latest from Blog