Скопјанец ограбен на паркинг пред казино

1 min read

46-годишен скопјанец вчера бил ограбен на паркинг пред казино.

-На 10.04.2023 во 11.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(46) од Скопје, вработен во казино на ул.„Качанички пат“, пријавил дека на паркинг од казиното, три лица со закана му одзеле пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Русија ги обвини САД дека развиваат биолошко оружје во близина на руските граници

Следно

Пропаѓа американскиот производител на садови за складирање храна

Latest from Blog