СКАНДАЛ ВО СРБИЈА: Навивач со САТАР истрча на теренот и застана меѓу играчите и судијата – едвај го смирија! (ВИДЕО)

1 min read

Страшни сцени се видени на натпревар од пониските лиги на Србија, поточно во Војводина, каде навивач влегол со сатар на теренот.

Натпреварот меѓу Сремац и Слога Вогањ се играше во Деч, а беше прекинат со расправија и влегување на еден од локалните навивачи со ладно оружје.

Се играше Сремската лига, имаше расправија и гужва околу судијата кога еден од гледачите ја прескокна оградата и дојде сам да се пресмета.

Натпреварот беше регистриран со 0:3 во корист на гостите, а казната се уште не е утврдена.

Повредени немало, а останатиот дел од публиката успеал да се пресмета со младиот човек.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вечерва во 360°: Како 24 експерти пријавени на 10 часа неделно ќе прават надзор во текот на целото работно време на „Бехтел и Енка“?

Следно

Пожар во соблекувална го одложи почетокот на дуелот Емполи – Лече

Latest from Blog