Силни експлозии во Харков

1 min read

Според првичните информации, во центарот на градот се слушнале четири експлозии

Украинската државна телевизија објави дека силни експлозии одекнале во Харков, еден од најголемите украински градови. Според првичните информации, во центарот на градот се слушнале четири експлозии.

Градоначалникот Ихор Терехов на својот телеграм-канал објави дека се можни нови ракетни напади.

„Само што видов луѓе како трчаат кон станицата на метрото за да се засолнат. Проклети терористи“,

објави украинскиот експерт за безбедност Марија Авдејева.

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Стефковски го претстави предлогот: Граѓаните сакаат зонско паркирање во Автокоманда

Следно

СЕ ФРЛИ НА НИВНИТЕ ГРОБОВИ И ПРАША КОГО ПОПРВО ДА ПРЕГРНЕ – двете ќерки, внукот и зетот повеќе ги нема, не дочекала едната да ја види во венчаница (ВИДЕО)

Latest from Blog