Силен земјотрес го погоди островот Суматра во Индонезија

1 min read

Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар денеска кај индонезискиот остров Суматра регистрираше силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 67 километри од градот Падангсидемпан, на длабочина од 91 километар.

Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мир со Русија е можен само со наша победа на бојното поле, вели Зеленски

Следно

Коалицијата „ГЕРБ-СДС“ е победник на изборите во Бугарија, со речиси два отсто поголема доверба од „ПП-ДБ“

Latest from Blog