Шоу во Саудиска Арабија: Три гола на Роналдо, два на Манe (ВИДЕО)

1 min read

Кристијано Роналдо и Садио Мане формираат пеколен тандем во нападот на Ал-Наср. Арапскиот шампион извојува победа од 5-0 против Ал-Фатех..

Роналдо го заврши натпреварот со хет-трик, а Мане ги постигна преостанатите два гола. Сепак, за издвојување е прекрасниот прв гол на „жолтите“, во кој Португалецот со магична асистенција му сервираше лесен гол на Сенегалецот.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Алексис Санчез потпиша за Интер

Следно

На ГП „Табановце“ се чека 40 минути

Latest from Blog