Алексис Санчез потпиша за Интер

1 min read

Интер го врати Алексис Санчез во своите редови, со што добива уште еден искусен и квалитетен офанзивен фудбалер во своите редови.

Алексис се враќа од редовите на Олимпик Марсеј, каде ја мина претходната сезона.

Санчез има над 100 одиграни натпревари во дресот на Интер, при што постигна 20 гола и испрати 23 асистенции.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сончево и топло, температурите до 38 степени

Следно

Шоу во Саудиска Арабија: Три гола на Роналдо, два на Манe (ВИДЕО)

Latest from Blog