Шмајхел се враќа во Премиер лигата

1 min read

Данскиот голман Каспер Шмајхел е пред враќање во Премиерлигата, откако стана неизвесна неговата иднина во Ница.

Францускиот клуб објави дека во новата сезона прв голман ќе биде Марчин Булка. Интерес кон Шмајхел засега пројавува само Нотингем Форест.

Форест сака нов голман откако заврши позајмицата на Кејлор Навас, а клубот е во преговори и за голманот на Јунајтед, Дин Хендерсон, и со чуварот на мрежата на Арсенал, Мат Тарнер.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Според календарот на МПЦ утре се слават овие просветители

Следно

Украина: Како резултат на руската агресија загинаа 499 деца

Latest from Blog