Шкендија го расипа максималниот ефект на домашните екипи во 29. коло на ПМФЛ

1 min read

Шкендија и Силекс одиграа нерешено без голови во дербито на 29. коло на Прва македонска фудбалска лига. Ова беше единствениот натпревар од денешните пет прволигашки кој заврши без победа на домашната екипа.

Постигнати резултати:
Академија Пандев – Победа 2:0
Македонија ЃП – Скопје 2:1
Шкендија – Силекс 0:0
Шкупи – Брегалница 3:0
Струга – Тиквеш 2:0.

Слободен во ова коло беше Работнички.

Табела: Струга 56 бодови, Шкендија51, Шкупи 49, Силекс 44, Брегалница 37, Македонија ЃП 36, Тиквеш 31, Работнички 31, Академија Пандев 26, Скопје 19, Победа 13.

Претходно

Телефонски разговор меѓу Зеленски и Ѓинпинг – прв од почетокот на руската агресија врз Украина  

Следно

Мисајловски: Ние не сме против изградба на автопатишта, но не на ваков начин и ваков договор!

Latest from Blog