СЕ ВРАЌААТ МИНУСНИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ – ни доаѓа температурен шок во Македонија, но до крајот на месец март не очекува вистински пресврт (ФОТО)

1 min read

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец, кој попладне во северните делови ќе го промени правецот во северен.

Во Скопје променливо облачно со повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Во недела времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб етер од променлив правец.

Во вторник времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Според долгорочната прогноза на „Accuweather“, до крајот на месецот март ќе имаме сонце, облаци, но не и дожд.

Погледнете:

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Претставничкиот дом на САД одобри декласификација на разузнавачките податоци за потеклото на Ковид

Следно

Во „Шиша бар“ се пронајдени педесетина чаури, повеќето куршуми завршиле во телата на убиените

Latest from Blog