Се огласи семејството на Атсу: Го нема, не знаеме каде е

1 min read

Семејството на фудбалерот Кристијан Атсу најде сила да се огласи откако тој исчезна под урнатините по земјотресот во Турција.

Се уште се трага по исчезнатиот Кристијан Атсу кој по земјотресот во Турција остана под урнатините на зградата во која се наоѓаше во моментот. Иако клубот во еден момент објави дека Атсу е извлечен од урнатините, тоа не беше случај, а сега се огласи неговото семејство.

Сопругата на Мари Клер Рупио, која ја запозна додека играше за Порто во 2012 година, истакна дека се уште верува дека фудбалерот од Гана е жив!

-Атсу се уште го нема, не се знае каде точно, но верувам дека се уште е жив. Се молам за него. Поднесов барање до Хатајаспор, турските власти, британската влада да обезбедат опрема. Тие не можат да навлезат длабоко без опрема, а времето истекува, рече таа.

Се огласи и Кристијана Атсупиде, сестрата на Атсу , која е целосно несвесна за гласините кои доаѓаат од секаде.

-Ако некој го видел, тогаш каде е? Го нема. Јас страдам, имам непроспиени ноќи, се надевам дека ќе го најдат, рекла Кристијана.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пожар во викендичката на Миле Зечевиќ

Следно

Седумгодишно момче спасено од урнатините 152 часа по земјотресите

Latest from Blog