СДСМ: За настаните во Тетово и Скопје одговорите ДПМНЕ нека си ги побара кај Мицкоски

1 min read

рекламаОд СДСМ се јавија со реакција по соопштението на ВМРО-ДПМНЕ околу настаните вчера во Скопје и Тетово.

Тие порачаа сите одговори на прашањата, ДПМНЕ да си ги побара од Христијан Мицкоски. 

реклама

„Токму Христијан Мицкоски треба да излезе пред јавноста и да одговори. Неформалните коалициски партнери на Мицкоски и ДПМНЕ се организатори на настаните во Скопје и Тетово. 

Касами стана градоначалник со поддршката и гласовите на ДПМНЕ, а нивната заедничка соработка продолжува и во Советот, во Собранието но и за други теми.

реклама

Заедно со Мицкоски се здружија да прават ново парламентарно мнозинство и нова влада, кое не им успеа. 

Јавноста знае дека Мицкоски го предлагаше Африм Гаши за нов мандатар на Владата. Ако денеска ДПМНЕ е наводно згрозена од неговото дејствување нека му се обрати директно. 

реклама

Како партијата наследник на соработникот на фашизмот Ванчо Михајлов, ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува ниту за историјата, ниту за сегашноста, а најмалку за иднината на државата.

ДПМНЕ само сака да го пљачкаат народот, како што тоа го правеа цели 11 години, кога заради богатење на функционерите од Белата палата, спроведоа грабеж и цел културен инженеринг“, вели СДСМ.

рекламаПретходно

БОНО ГО ОТВОРИ 29. САРАЕВСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ, КАКО ЅВЕЗДА НА ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ЈУ-ТУ И САРАЕВО

Следно

Седми ден се трага по исчезнат маж од село Теново, Општина Брвеница

Latest from Blog