Санчез би можел да се пресели во Интер

1 min read

Извршниот директор на Интер, Џузепе Марота изјави дека поранешниот напаѓач на „нероаѕурите“ Алексис Санчез го известил за неговата желба да се врати во италијанскиот клуб.

– Санчез сака да се врати овде. Алексис ни испрати јасни сигнали за неговата желба да се врати во Интер, вистина е, го цитира Марота новинарот Фабрицио Романо.

Алексис Санчез играше за Интер од август 2019 до август 2022 година. Заедно со тимот го освои италијанското првенство, како и Купот и Суперкупот на земјата. Чилеанецот има 109 настапи за Интер во сите натпреварувања, постигнувајќи 20 гола и 23 асистенции.

Во сезоната 2022/23, 34-годишниот Санчез одигра 44 натпревари за Марсеј и постигна 18 гола во сите натпреварувања. Во моментов има статус на слободен играч. зс/

На 4 август се појави информација дека Санчез би можел да се врати во Барселона, за која играше од јули 2011 до јули 2014 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Најнискиот човек на светот сака да ја посети Туркије и да се сретне со највисокиот човек на светот

Следно

Меџити: Доколку е исплатен и еден денар за трите модуларни амбуланти во Скопје ќе си поднесам оставка

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета