Роналдо сам си направи сериозен проблем кој може да го чини милиони eвра (ФОТО)

1 min read

Подготовките во пресрет новата сезона за Ал Наср и Кристијано Роналдо не започнаа најдобро. Саудискиот тим претрпе дебакл од Селта која триумфираше со 5-0 во натпревар во кој португалскиот ас настапи само во првото полувреме, а петте кола на противникот ги проследи од трибините.

Сепак поразот од шпанскиот тим е најмал проблем за Роналдо кој може да се најде во сериозен конфликт со брендот кој го спонзорира – „Најк“.

Имено, на социјалните мрежи се појави фотографија од костробраните на Роналдо кои се од маракта „Адидас“ што е сериозен конлфикт за компанијата која го спонзорира со десетгодишен договор вреден 170 милиони евра. Германската компанија притоа не е ниту спонзор на Ал Наср.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бугарија го испраќа првиот пакет тешка воена опрема во Украина од почетокот на инвазијата

Следно

Аргатите зад вештачката интелигенција

Latest from Blog