Роналдо објави импресивно видео од тренинг, сѐ уште е ѕвер

1 min read

Кристијано Роналдо (38) сѐ уште е апсолутен ѕвер кога е во прашање физичката подготвеност, а португалскиот ас тоа го демонстрираше со импресивно видео кое го објави на стори на Instagram.

Иако веќе некое време е на одмор, фудбалерот на Ал-Наср не заборава на тренизите и одржува кондиција воочи почетокот на подготовките за новата сезона.

Роналдо објави видео на кое се гледа како тренира и спринтира на рид, за потоа е кадар во кој се гледа неговото совршено обликувано тело како доказ дека сѐ уште е во беспрекорна форма. На сторито напиша „нема болка нема добивка“.

Во првиот дел од одморот, Роналдо ужива на Средоземното Море на јахта со Георгина Родригес и децата, а новата сезона во првенството на Саудиска Арабија почнува на 11 август.

Пред 5 дена сподели и видео објава на која се гледа како вежба со тегови.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

СЕ РАДУВАМЕ ШТО ПО 4 ГОДИНИ, „М“ ЌЕ ИМА ПРЕМИЕРА НА СИНЕДЕЈС, ВЕЛИ ЕКИПАТА НА НОВИОТ ФИЛМ НА ВАРДАН ТОЗИЈА

Следно

Дистописката приказна за осумгодишниот Марко на Вардан Тозија, „М“ го отвора 22. издание на „Синедејс“ на 13 јули

Latest from Blog