Резников: Се подготвуваме за контраофанзива

1 min read

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников денеска изјави дека неговите сили прават планови да ги потиснат руските трупи од земјата, една година откако Русија ја започна својата целосна инвазија.

„Пред една година ни беше тешко да дојдеме до сериозно оружје. Денес цивилизираните земји гледаат дека вие сте штитот на Европа на исток“, нагласи Резников до вооружените сили.

„Ќе има контраофанзива. Ние работиме напорно за да се подготвиме“, додаде тој.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Нови дојави за бомби во 16 скопски училишта

Следно

Смртта на пациентката во Прилеп по извршена киретажа е кулминација на системската негрижа за здравјето – реагира Платформата за родова еднаквост

Latest from Blog