Нови дојави за бомби во 16 скопски училишта

1 min read

Продолжуваат дојавите за наводно поставени бомби низ скопските училишта, па така утрово пристигнале закани на електронските адреси на 16 училишта.

Утрово во 09.30 часот пристигнала закана до 16 училишта, по што полициски службеници се излезени на терен и се евакуираат учениците.

Исто така, ќе се извршат и антитерористички проверки, по што се очекува соопштение од МВР.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Северна Кореја тестира 4 стратешки крстосувачки ракети

Следно

Резников: Се подготвуваме за контраофанзива

Latest from Blog