Рамос повторно ќе игра со Роналдо?

1 min read

Фудбалскиот клуб Ал Наср откако го доведе Кристијано Роналдо сега тргнува и кон шпанската фудбалска легенда Серхио Рамос.

Шпанска „Марка“ пренесува дека амбициозните сопственици на арапскиот клуб сакаат даго доведат и поранешниот капитен на Реал Мадрид кој во моментот настапува во ПСЖ.

Серџо Рамос има договор со ПСЖ до 30 јуни, а според последните информации „светците“ нема да му понудат продолжување на соработката.

Ал Наср веќе испратил богата понуда до неговите агенти, а Рамос во наредните недели ќе донесе конечна одлука.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Градоначалникот на Илинден изрази жалење за трагичниот настан, девојчето починало од струен удар на жиците на вагонот

Следно

ЗЛАТНА МЕЧКА НА БЕРЛИНАЛЕ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ДОКУМЕНТАРЕЦ „НА АДАМАНТ“ НА НИКОЛА ФИЛИБЕ

Latest from Blog