ПСЖ во Бенфика го најде новиот напаѓач

1 min read

Примарна цел на ПСЖ ова лето ќе биде доведување на врвен напаѓач и „светците“ веќе ја почнаа потрагата.

Луис Енрике бара засилување во нападот бидејќи Меси замина, а иднината на Мбапе е несигурна.

Најново име на списокот на ПСЖ е ѕвездата на Бенфика и португалски репрезентативец, Гонзало Рамош.

Португалецот оваа сезона постигна 26 гола и запиша 12 асистенции, а остави одличен впечаток и на Мундијалот.

ПСЖ наскоро ќе започне преговори со Бенфика и спрема понуда од 75 милиони евра, но португалскиот клуб бара 10 милиони повеќе.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бутка ли британското разузнавање нова војна на Косово?

Следно

Франк Дупре – музичар со бескраен хоризонт

Latest from Blog

Спасовски на селекција на кандидати за полициски службеник во Центар за обука Идризово: Сериозен пристап во продуцирање професионални полициски службеници

реклама Денеска (30.09.2023), министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со дел од раководствата на Министерството