ПСЖ го купува Халанд за 200 милиони евра?

1 min read

Францускиот првак Пари Сен Жермен ќе се обиде да го оствари тоа што беше план на Реал Мадрид, да ги спои Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд.

„Светците“ на оваа ќе тргне во акција за купување на Ерлинг Халанд од Манчестер Сити, пишува францускиот „Footmercato“.

Откако и оваа сезона пропадна планот за освојување на Лигата на шампионите, ПСЖ ќе тргне во ново реновирање на тимот од кој треба да си заминат Нејмар и Лионел Меси.

Наводно, Халанд не е најсреќен во Манчестер Сити, а има отштетна клаузула од 200 милиони евра која ПСЖ би ја платил. Уште еден играч на Манчестер Сити, искусниот фудбалер за врска Бернардо Силва, е на листата на желби на ПСЖ.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Нови протести во Грција по железничката несреќа во која загинаа 57 лица

Следно

Производителите се жалат на ниски откупни цени на раноградинарските култури

Latest from Blog