ПСЖ ѝ го краде Гундоган на Барселона?

1 min read

Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган е слободен фудбалер по крајот на сезоната и најверојатно ќе ја смени средината.

„Мундо Депортиво“ пишуваше дека Гундоган веќе се договорил со Барселона и како ново засилување на Каталонците ќе биде промовиран откако ќе заврши финалето во Лигата на шампионите.

Но, „Л’Екип“ има друга приказна, францускиот весник тврди дека ПСЖ се пуштил во офанзива по потписот на Гундоган и има намера да ѝ го украде на Барселона.

ПСЖ му нуди значително поголема плата на Гундоган од таа што би ја имал во Барселона. Тоа е главниот адут на Французите.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Палестинскиот претседател Абас следната недела ќе ја посети Кина

Следно

Европскиот совет: Атина мора да ги спроведе судските одлуки за заштита на турското малцинство

Latest from Blog