Протест за поддршка на Украина во Скопје: Запален портрет на Путин

1 min read

А во еврпопски градови денска протести против војната во Украина. Во организација и на Лесја укаинска протест и во Скопје. Демонстрантите порачаа дека Русија е терористичка земја, а пред амбасадата на Русија, беше запален и портрет на Владимир Путин.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Телото на Навални предадено на неговата мајка

Следно

Изградил станбен објект на туѓ имот, кривична за жител на дебарското село Могорче

Latest from Blog