Изградил станбен објект на туѓ имот, кривична за жител на дебарското село Могорче

1 min read

Жител на дебарското село Могорче доби кривична пријави оти изградил станбен објект на туѓ имот во истото село.

„ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Н.М.(36) од дебарското село Могорче поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправна градба“. Тој, на катастарска парцела во истото село, сопственост на други лица, неовластено изградил станбен објект“, велат од МВР.

Извор: skopskoeho.mk

Претходно

Протест за поддршка на Украина во Скопје: Запален портрет на Путин

Следно

ЗЛАТНА МЕЧКА НА БЕРЛИНАЛЕ ЗА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „ДАХОМЕЈ“ НА МАТИ ДИОП

Latest from Blog