Пронајден експлозив во беровско, приведено едно лице

1 min read

рекламаДенеска (05.09.2023) во 06.00 часот во с.Митрашинци, беровско, по добиена судска наредба од Основен суд Кочани, извршен е претрес во домот на Б.Б.(63) во с.Митрашинци. При извршениот претрес во куќата во која што тој живее, пронајдени се 22 пакувања со експлозив (околу два килограми) и 9 м бавногоречки фитил. Б.Б. е лишен од слобода и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

рекламаПретходно

Борел: ЕУ „нема да запре“ додека Иран не го ослободи затворениот претставник на ЕУ

Следно

Путин за време на разговорите во Сочи го презентираше документарниот филм за Ердоган

Latest from Blog