Променливо облачно со сончеви периоди – попладне пороен дожд и грмежи

1 min read

рекламаПроменливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен, повремено засилен ветер претежно од југозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи особено во северните и источните делови од земјата. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, Попладне во делови од котлината ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 29 степен.

реклама

До сабота ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно јужен ветер. Особено топло ќе биде во петок и во сабота. Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а во недела ќе настапи поголема промена кога под влијание на влажен бран се очекува на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер од јужен правец.

рекламаПретходно

УЕФА ги санкционираше Романците за инцидентот со Косово

Следно

„Босна доживеа геноцид, а целиот свет молчеше“

Latest from Blog