Приведени две лица поради дрога во Аеродром и Гази Баба

1 min read

Полициски службеници синоќа привеле две лица на различни локации низ Скопје поради дрога.

Најпрво во 20.45 часот на подрачјето на Гази Баба, од полициски службеници од Едницата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода С.Б.(29) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Потоа во 21.00 часот на подрачјето на Аеродром, од полициски службеници од Едницата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода А.П.(27) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Бугарското МНР ќе ни врачи протестна нота за претепувањето на секретарот на „Цар Борис Трети“

Следно

Гроси: Нуклеарната централа во Запорожје се уште е во опасност

Latest from Blog