Приведен криумчар на мигранти, пронајдени 33 лица

1 min read

рекламаДенеска (27.09.2023) во 11.30 часот полициски службеници од РЦ за ГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица во близина на бензинска пумпа на автопат А1, кај Гевгелија, го лишија од слобода И.М. (41) од Струга, кој со товарно возило „фиат дукато“ со охридски регистерски таблички, превезувал 33 мигранти.

Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК Скопје и против возачот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

рекламаПретходно

Познати детали од договорот на Гатузо со Марсеј

Следно

Претставата „ЏИНче“ утре во театарот „Сенки и облаци“

Latest from Blog