Приведен дилер од тетовско, при претрес пронајдена дрога

1 min read

рекламаНа 20.09.2023 во 18.50 часот во тетовско Непроштено, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот А.Ш. од истото село. 

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка. 

реклама

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

рекламаПретходно

Тишина која зборува многу – Тонали осамен стоеше на трибините на Сан Сиро (ВИДЕО)

Следно

Состанок на делегациите на Азербејџан и ерменското население во Карабах

Latest from Blog