Приведен 42-годишник кој пукал со пиштол на коледе

1 min read

Полициски службеници вчера во 07.50 часот го лишиле од слобода Г.Д.(42) од Прилеп.

Како што соопшти МВР, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, бил пронајден и одземен пиштол „Екол“ 9 мм.

– По преземени мерки и активности било утврдено дека тој за време на празникот Коледе го нарушил јавниот ред и мир, пукајќи со пиштолот, информира МВР.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Паѓаат акциите на банките во Европа и Азија и покрај гаранциите на Бајден

Следно

Лајчак: Ако не се формира ЗСО, нема да има ниту договор меѓу Србија и Косово

Latest from Blog