Пријавени неколку пожари низ Македонија!

1 min read

рекламаЦентарот за управување со кризи информира дека вечерва се пријавени неколку пожари.

Речиси сите пријави се преку европскиот број 112 а станува збор за пожари во:

  • Влез во с. Романовце од десна страна, гори стрниште
  • Шумски пожар од село Лојане се движи према село Вакцинце, известени се ТППЕ Куманово.
  • Пожар кај езерото Мантово од раскрсницата 20 км, известени се екипи од ТППЕ Штип
  • Горат ниви спроти селото Теново (опш.Брвеница) од десна страна, пратени се екипите од ТППЕ Тетово кои интервенираат со 1 ПП возило и 4 пожарникари
  • Активен пожар има и кај село Ратевица. Запалена е нива, а на терен се излезени 4 пожарникари со 2 ПП возила

рекламаПретходно

Почина актерот Владимир Ендровски – Љац

Следно

Поради сообраќајка забавен сообраќајот на влез и излез во Охрид

Latest from Blog