Правилата се исти за сите, Зијеш нема да биде регистриран, се враќа во Челси

1 min read

На денешниот состaнок на ЛФП е решено да не му се прогледа низ прсти на ПСЖ, Хаким Зијеш нема да биде регистриран, фудбалерот ќе мора да се врати во Челси.

Челси не ги прати документите на време, па трансферот на Зијеш во ПСЖ не можеше да биде регистриран пред полноќ. Францускиот клуб веднаш поднесе жалба до комисијата на ЛФП, телото кое ја води француската лига.

Утринава се одржа состанокот на кој се одлучуваше по жалбата на ПСЖ и барањето на францускиот клуб не е прифатено.

Одговорот е дека правилата за сите се еднакви и во оваа ситуација нема да биде направен исклучок.

Хаким Зијеш ќе се врати во Челси и ќе се бори за место во тимот, а во јуни ќе се обиде повторно да замине од Лондон.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицкоски: Апелирам Тупанчевски наместо да дава недвосмислена поддршка на Ахмети и Груби, да се потруди и да воспостави европски вредности, да не се споредуваме и да сме задоволни во друштво со Суринам, Тунис и Индија

Следно

Доналд Трамп за изборот меѓу Путин и „битангите“ од американското разузнавање

Latest from Blog