Портпарол на Судскиот совет води пропагандна војна против ВМРО-ДПМНЕ преку медиуми блиски на СДСМ

1 min read

Портпарол на Републичкиот Судски Совет кој треба да биде независна правосудна институција пишува пропагандни текстови во кои ја критикува ВМРО-ДПМНЕ иако според природата на неговата работа не смее да води пропаганда ниту политика.

Екс новинарот Љубиша Арсиќ кој официјално е портпарол на РСС додека ја врши функцијата во телото кое треба да биде неполитичко и независно, објавува текстови во медиуми кои во случајов се насочени против една политичка партија, ВМРО-ДПМНЕ, пишува Експрес.

ЦЕЛАТА ВЕСТ ПРОЧИТАЈТЕ ЈА НА ЕКСПРЕС

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЗЛАТНА МЕЧКА НА БЕРЛИНАЛЕ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ДОКУМЕНТРЕЦ „ЗА АДАМАНТ“ НА НИКОЛА ФИЛИБЕ

Следно

Tрагедија вечерва во Илинден: Девојче загина, откако малолетници опожариле цистерна

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета