Поплави во Париз по обилните дождови

1 min read

ПАРИЗ (АА) – По обилните дождови што го зафатија регионот Ил де Франс, Париз го погодија поплави, пренесува Анадолу.

На снимките објавени на социјалните мрежи се гледаат поплавени улици во Париз како последица на вчерашното невреме и дожд.

Како последица на поплавите имаше и сериозни нарушувања во градскиот превоз, особено во метрото.

Кафулињата и продавниците во 11-тиот, 19-тиот и 20-тиот округ на Париз беа сериозно оштетени од поплавите. Покрај тоа, некои возила останаа заглавени на улиците.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Делегација на ЕУ: За уставните измени, јасни се заклучоците на Советот на ЕУ од јули 2022 година

Следно

„Кралевите“ имаат нова „7-ка“

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета