Полициските хеликоптери исфрлија околу 200 тони вода, локализиран пожарот кај Ајватовци  

1 min read

рекламаВо текот на вчерашниот и денешниот ден (26 и 27.08) Одделот за воздухопловни единици на МВР по добиено барање од ЦУК за гасење на пожар кај селата Бучинци и Ајватовци, на територија на општина Илинден , упати два хеликоптери (Ми-171 и Бел-212), кои врз пожарот исфрлија околу 200 тони вода. 

Пожарот е локализиран .

рекламаПретходно

ПСЖ сака да го комплетира трансферот на Коло-Муани во наредните денови

Следно

Премиерот Ковачевски присуствуваше на работна вечера во организација на премиерот на Словенија, Роберт Голоб

Latest from Blog