Покетино и официјално нов тренер на Челси

1 min read

Маурисио Покетино дефинитивно ќе биде новиот менаџер на лондонски Челзи, но за официјализација на веста ќе треба да почекаме до вторник.

Денеска Челзи го игра својот последен меч сезонава во Премиер лигата, утре би требало да го објават крајот на соработката со Френк Лампард кој беше привремен тренер, а веројатно задутре ќе објават дека Аргентинецот Покетино е нов шеф на стручниот штаб, или менаџер како што ги нарекуваат во Англија.

Газдата на Челзи, Тод Боли, клубот го презеде на 30-ти мај, па затоа сака на годишницата и да ја објави веста со името на новиот менаџер со кој е договорен тригодишен договор.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ердоган води пред Киличдароглу, соопшти Изборната комисија на Турција по официјално пребројани 75,4 отсто од гласовите

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Ердоган прогласи победа во вториот круг од претседателските избори во Турција

Latest from Blog