Почнува изградбата на фекална мрежа на улицата „Радушка“ во Ѓорче Петров

1 min read

Почнува изградбата на фекална мрежа на улицата „Радушка“, крак 5 и крак 6  Ѓорче Петров.

Истата е во вкупна должина од 428 метри, инвестиција вредна 3.000.000 денари во која финансиски учествува и Министерството за животна средина и просторно планирање.

– Една од најстарите улици во нашата општина, минатата година доби и нова атмосферска канализација во должина од 1.115 метри. Со реализација на проекти од ваква природа решаваме децениски проблеми на жителите од овој дел на Ѓорче Петров. Продолжуваме и натаму со инфраструктурни чекори во насока на подобрување на условите за живот на жителите на Ѓорче Петров, порача денеска првиот човек на општината. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ДОКОЛКУ СЕ ТРЕСАТ ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ – еве што ќе се случува утре и задутре, не се плашете ниту од звукот!

Следно

Алегри за својата реакција по голот на Данило: И јас сум човек, ни го одземаа тоа што го стекнавме на теренот (Видео)

Latest from Blog