По смртта на малата Јана, вонреден инспекциски надзор во битолската болница

1 min read

Се врши истрага за причините за смртта на шестгодишно девојче, велат претставници на Клиничката болница во Битола. Тие велат дека за случајот веднаш биле известени обвинителството и полицијата со цел службено да постапат откако во болницата беше регистрирана смрт на шестгодишно девојче донесено од родителите на лекарски преглед.

И од Министерството за здравство за утре најавуваат вонреден инспекциски надзор за овој случај. Обдукцијата на телото на девојчето е веќе завршена, а резултатите се очекува да пристигнат за 10 дена.

Вчера во битолската болница почина Јана Христовска, шестгодишно девојче кое родителите го донеле на преглед по покачена температура и симптоми на настинка.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Извршниот директор на ТикТок сослушан од американскиот Конгрес

Следно

Од арогантно и разгалено детиште, до вистински лидер: Килијан Мбапе со еден потег покажа зошто е новиот капитен на Франција

Latest from Blog