Палестинските милитанти истрелаа две ракети врз Израел

1 min read

Палестинските милитанти денеска истрелаа две ракети од Појасот Газа кон јужен Израел. Ракетите беа пресретнати од израелската противвоздушна одбрана, соопшти израелската армија.

Ракетниот напад уследи откако израелските командоси вчера убија седум вооружени лица и двајца цивили во бегалскиот камп Џенин во Западен Брег.

Во нападот никој не е повреден.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

МААЕ: Експлозии во близина на нуклеарната централа Запорожје

Следно

Во кои делови од Македонија има врнежи од снег?

Latest from Blog