Отворено писмо до јавноста од вработените во ЈУДГ Детска радост

1 min read

До медиумите пристигна писмо на кое се потпишани 80 вработени во ЈУДГ Детска радост, општина Гази Баба во кое се изнесени забелешки на работењето на разрешената директорка на градинката. Таа кон вработените се однесувала непрофесионално, нестручно и дискриминирачки.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Јамал стана најмладиот дебитант во историјата на Барселона

Следно

БОСАНСКИОТ АКТЕР СО ХОЛИВУДСКА КАРИЕРА, ЏЕК ДИМИЌ НА 5 МАЈ ИГРА ВО СКОПСКИ ДРАМКИ ТЕАТАР

Latest from Blog