Oткако ги смени бравите, денеска в.д. директорот на МКЦ забрани снимање во култниот центар за новинарските екипи

1 min read

Забранет пристап за новинарски екипи во Младинскиот културен центар, дозволено е снимање само пред МКЦ, објави 24 вести.

Моменталната состојба, вработените велат дека е непријатна и статус кво ситуација. Мечалов вели, средба помеѓу в.д. директорот Алексов и вработените во МКЦ се уште не е остварена, а колективот е во исчекување за да ги дознаат идеите и целите на в.д. директорот за понатамошното дејствување и работење на МКЦ.

Во неделата се одржа музички собир во одбрана на МКЦ, како што велат организаторите-Неформалниот колектив „Гола планина“.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Прајс: САД остануваат активна страна во нормализацијата на односите меѓу Белград и Приштина

Следно

(ФОТО) Еден убиен и четворица повредени во напад на цркви во шпанскиот град Алхесирас 

Latest from Blog