Осум милиони денари директна помош за спортистите и клубовите во Бутел

1 min read

Општина Бутел распиша јавен повик за доделување финансиски средства од Буџетот на Општина Бутел во висина од 3.000.000 денари.

Средствата се наменети за финансирање на програмските активности на спортските клубови кои функционираат на територијата на Општина Бутел.

-Спортските клубови кои ќе пројават интерес за доделување на финансиски средства треба да ги исполнат критериумите објавени во јавниот повик. Целосната документација која е потребна да се достави како и условите можете да ги најдете на следниот линк http://bitly.ws/CLvg, информира градоначалникот Дарко Костовски.

Општина Бутел во изминатиот период финансиски со над 2.000.000 денари директно ги поддржа спортистите, а дополнително беа доделени и финансиски средства на РК Бутел и КМФ Бутел.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Бројот на украински бегалци кои влегле во Полска надмина 11 милиони

Следно

Израелските тајни служби ги зовривале израелските анти-владини демонстрации

Latest from Blog