ОГРОМНА ЗАГУБА: Почина Марија Стојанов, дамата која остави траен белег во белиот мантил

1 min read

Тажна вест доцна попладнево соопшти Фармацевтската комора на Македонија.

Колегите се простуваат од Марија Стојанов, дамата која остави траен белег во дејноста која ја одбра како професионална определба.

„Изразуваме длабоко сочувство до семејството на Марија Стојанов и со огромна тага ги известуваме членовите на Фармацевтската комора за огромната загуба на фармацевт кој со своето знаење, труд и заложба остави голем белег во фармацевтската дејност“, стои во објавата на „Фејсбук“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Блинкен во посета на Блиски Исток

Следно

Бугарскиот амбасадор во Скопје за случајот „Пендиков“: Ја чекаме вистинската истрага на обвинителството во Охрид

Latest from Blog